Previous Page  21 / 40 Next Page
Information
Show Menu
Previous Page 21 / 40 Next Page
Page Background

19

Meet at the front of the School of Arts Hall on the Cobargo Bermagui Road

(opposite the swimming pool) at 9:30am for a walk that will last about an hour.

TIME

NARIRA

(workshops)

BROLGA

(dance)

L@= Q9JFAF

BUNYIP

(kids)

THE CROSSING

(youth stage)

TIME

8:00AM

Yoga

with

Dan Bakker

Poets Breakfast

hosted by

Vic Jefferies

8:00AM

8:30AM

8:30AM

9:00AM

Fingerpickin’ Blues

Guitar

Chris O’Connor

Craft Activities

9:00AM

Wake Up Dancing

Fran Robertson

9:30AM

Maypole With Molly

9:30AM

10:00AM

Bouzouki

Beth Patterson

Craft Activities

Sarah Lingard Sinclair &

Stella McMahon

10:00AM

10:30AM

Appalachian

Clogging Workshop

Little Rabbit

Ideas From The Edge

Are We Losing Our

Compassion?

Maypole With Molly

Raeh Power

10:30AM

11:00AM

Clawhammer Banjo

Den Hanrahan

The Teeny Tiny

Stevies Show

Songwriters Camp

Offerings

hosted by Robyn Martin &

Leif Helland

11:00AM

11:30AM

11:30AM

Traditional English Dance

(Morris, Rapper & Long Sword)

Kirsty Bromley

12 noon

Irish Button Accordion

David Munelly

Ideas From The Edge

Active Citizens Rule

... OK?

Merimbula School of

Music Students

12 noon

David O’Connor

12:30PM

Liew Badger & Jim Campbell

Anna Browne

12:30PM

1:00PM

Old Time Fiddle

Kat Mear

Brush Up on

Bush Dancing

FolkLines

Puddin’ Eaters

Connor Ross

1:00PM

1:30PM

Ideas From The Edge

Feminism - Postcards

from the Edge

CABEC

1:30PM

2:00PM

Fiddle Tunes from East

Coast Canada

Tim Chaisson

“Zoology For Beginners”

Doctor Stovepipe

Stella McMahon

2:00PM

Tangos is Nothing

Like a Tango

(Display & Workshop)

Ruido Flamenco

2:30PM

Layal

2:30PM

3:00PM

Tin Whistle Dynamics

Whistler’s Sister

Ideas From The Edge

Ancient Cultures -

New Stories

Evita Storyteller

Judith & Anne Browne

3:00PM

3:30PM

Sally’s Favourites:

Interesting & Unusual

Bush Dances

No Such Thing

Skye Threlfall

3:30PM

4:00PM

Irish Fiddle Style

Sean Regan

Gobsmacked !

Guitarama

4:00PM

4:30PM

Ideas From The Edge

Who are the Real Fresh Food

People - Supermarkets or Local

Growers

Hannah Fernandez

4:30PM

African Singing, Dancing

& Drumming Performance

Deep River Choir

5:00PM

Harmony Singing

Stray Hens

Bluey Bones

The Jolly Swagman

Judith Browne

5:00PM

5:30PM

Ella Davies

5:30PM

6:00PM

Slide Guitar

Dom Turner

Jasmine Carter &

Annie Fitzer

6:00PM

Harmony Singing Workshop

Deep River Choir

6:30PM

Standing Between Oceans

6:30PM

7:00PM

Ukulele Session

with The Wobbles

Bush Dance

FolkLines

& No Such Thing

Reload

7:00PM

7:30PM

7:30PM

Scared of Sharks

8:00PM

8:00PM

8:30PM

Steampunk Dance

Old Empire Band

Grace O’Connor &

Nathan Batten

8:30PM

9:00PM

Singing Session

hosted by

Miguel & Dallas

(MaD aDaM)

9:00PM

Gypsy & the Albert Folk

9:30PM

9:30PM

10:00PM

Fire Show on the Arena

Fire Show on the Arena

10:00PM

10:30PM

Dance Party

Latvian Gearbox

Overdrive

10:30PM

11:00PM

11:00PM

11:30PM

11:30PM

12:00AM

12:00AM

Overseas artists in red

/

Special presentations in green

Performance times listed are correct at time of printing.

Program times may be subject to change and updates will be posted at venues or the Festival Office.

Missing something?

Perhaps your wallet or a child?

Chances are it has made its way

to our Lost Property area.

To claim or hand in items,

please see our friendly team at the

Festival Shop

(located opposite the Bar)

or phone 6493 6666.